Staré Mesto: Projekt Bezpečne do školy štartuje na základnej škole Dubová

677

Mestskej časti Staré Mesto záleží na tom, aby sa deti dostali do školy a zo školy bez toho, aby bolo ohrozené ich zdravie či dokonca ich život. Staré Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.

Preto pristúpila k realizácii projektu Bezpečne do školy, ktorý bude postupne implementovať v okolí všetkých základných škôl, kde je v raňajšej špičke komplikovaná dopravná situácia. Prvou, modelovou školou je základná škola s materskou školou Dubová 1. Na základe výsledkov dotazníka, pripomienok a postrehov rodičov aj pedagógov, upraví dopravnú situáciu v tesnom susedstve školy. Parkovanie bude umožnené na pravej strane ulice Dubová, čo rešpektuje aj zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpil do platnosti od 1. 3. 2022. Na ulici Dubová (pri vstupe do školy) pribudne výrazný bielo-červený prechod s preblikávačmi a pribudnú aj piktogramy na ceste upozorňujúce na blízkosť školy a detí.

Staré Mesto zároveň vyzve Mestskú políciu Bratislava na pravidelné monitorovanie a usmerňovanie situácie v okolí školy v čase rannej špičky. Realizácia dopravného značenia by mala byť ukončená začiatkom apríla 2022. „Veríme, že úprava organizácie dopravy prispeje k upokojeniu a sprehľadneniu situácie na ulici Dubovú, z ktorej budú profitovať žiaci školy a ich rodičia, ale aj obyvatelia lokality,“ dodáva mestská časť.

Zdroj: Staré Mesto – srdce Bratislavy