Staromestská knižnica vyhlásila súťaž Vyčaruj druhý život knihe

889

Staromestská knižnica v Bratislave vyhlasuje tvorivú súťaž s názvom Vyčaruj druhý život knihe. Vdýchnuť nový život môžu záujemcovia starým či rozpadnutým knihám, ktoré majú doma. V prípade, že vhodnú knihu na pretvorenie nemajú, môžu si do knižnice prísť prevziať niektoré z vyradených kníh. Súťaž trvá do konca mesiaca, jej vyhodnotenie je naplánované na apríl.

„V marci, mesiaci kníh, vyhlasuje knižnica tvorivú súťaž pre všetky vekové kategórie. Jej cieľom je spojiť príjemné s užitočným a upcyclingom pretvoriť knihy na nové veci – obálky, záložky, kvety, obrazy, dekoračné predmety, škatuľky, kvetináče. Fantázii sa medze nekladú,“ približuje mestská časť na svojej webovej stránke.

Súťaží sa v troch kategóriách, a to v kategórii do 11 rokov, v kategórii od 12 do 17 rokov a v kategórii nad 18 rokov. Súťažné práce je možné priniesť na ktorékoľvek pracovisko knižnice, prípadne poslať fotografie vytvorených predmetov prostredníctvom e-mailovej adresy marketing@starlib.sk. Súťaž sa končí 31. marca.

Súťažné práce budú vystavené v centrálnej knižnici na Blumentálskej ulici, ako aj na webovej stránke a sociálnej sieti Staromestskej knižnice.

Zdroj: TASR