Stretnutia s literatúrou v Malokarpatskej knižnici v Pezinku: Petra Džerengová

275
Stretnutia s literatúrou v Pezinku: Petra Džerengová
Stretnutia s literatúrou v Pezinku: Petra DžerengováStretnutia s literatúrou v Pezinku: Petra Džerengová

V rámci podujatia Stretnutia s literatúrou navštívila Malokarpatskú knižnicu jedna z najúspešnejších slovenských spisovateliek: Petra Džerengová.

V Čitárni knižnice predstavila svoju pätnástu knihu v poradí. Keďže je vášnivou kuchárkou, bola to – netradične – kuchárska kniha. V rozhovore s Veronikou Šikulovou sa návštevníčky a návštevníci podujatia dozvedeli nielen o tom, ako vznikali recepty a fotografie do knihy Recepty z terasky, ale aj veľa z osobného života obľúbenej spisovateľky.

Petra Džerengová je autorkou najmä ženských románov, ale venuje sa aj literatúre pre deti. Za predaje kníh dostala niekoľkokrát zlatú aj platinovú knihu. Jej tituly boli vydané aj v zahraničí. Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave a pracovala ako letuška, moderátorka, redaktorka Slovenskej televízie, zastávala post viceprimátorky Bratislavy. Bola spolumajiteľkou vydavateľstva pre deti a mládež. Je vášnivá kuchárka, dokonca napísala aj kuchársku knihu so svojimi obľúbenými receptami. Rada cestuje a dohovorí sa šiestimi jazykmi.  Debutovala prózou Chcem len tvoje dobro (2005), s ktorou zvíťazila v čitateľskej ankete Knižnej revue Debut roka. Nasledovali knihy Za to mi zaplatíš (2006), Pozri sa na seba (2007), Nepýtaj sa, kde som (2007), Ženy nášho rodu (2010) a knižiek pre deti Klára a mátohy (2012), Klára a iglu (2013).

Čítania sa zúčastnili aj bratislavský župan Juraj Droba a primátor Pezinka Roman Mács. Malokarpatská knižnica v Pezinku je podporovaná z prostriedkov Bratislavského samosprávneho kraja.