Študenti strednej zdravotníckej školy majú nový multifunkčný športový areál (VIDEO)

1584
Vynovená je telocvičňa aj vonkajšie športovisko, pribudol altánok.

Komplet nové vonkajšie ihrisko s altánkom a zrekonštruovanú vnútornú telocvičňu má župná Stredná zdravotnícka škola na Záhradníckej v Bratislave. Celková rekonštrukcia stála Bratislavský samosprávny kraj vyše 170 000 eur.

„Kvalitu škôl odráža nielen ponuka vzdelávania, ale aj prostredie. Preto od začiatku pracujeme na zatraktívňovaní škôl ich rekonštrukciami či opravami a investičnými aktivitami, ktoré zvyšujú kultúru školského prostredia. Aj vďaka tomu stúpol o naše školy záujem o tretinu. Aktuálne na našich školách študuje viac ako 20-tisíc žiakov,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba

Vynovená je telocvičňa aj vonkajšie športovisko, pribudol altánok.

Vnútorná telocvičňa má nový drevený ​interiérový obklad či nové plnohodnotné basketbalové koše. Multifunkčný športový areál vo dvore školy je nanovo kompletne vybudovaný. Má nový povrch z vysokoodolného EPDM granulátu, takisto nový je aj prislúchajúci mobiliár, teda lavičky, stoly, odpadkové koše a altánok, ktorý môže slúžiť aj ako externá učebňa.

Areál bude časom aj zelenší, vysadené boli nové tuje.

Celý školský dvor má zároveň nové oplotenie opatrené syntetickým náterom. Pozdĺž budovy školy, telocvične a v mieste altánku je vybudovaný chodník zo zámkovej dlažby. Dôraz pri investícii sa kládol aj na zelené opatrenia, pričom v areáli boli rovnako vysadené aj tuje.

Telocvična má nový obklad a basketbalové koše.

Stredná zdravotnícka škola na Záhradníckej v Bratislave má bohatú ponuku odborov zameraných na prípravu zdravotníckych a farmaceutických laborantov, očných optikov, ortopedických technikov, zubných asistentov, fyzioterapeutov v dennej aj externej forme.

Altánok bude využívaný aj ako externá učebňa.