Štýlový gastro spot rešpektujúci prírodné prostredie. Taký bude nový bufet na Partizánskej lúke

1302

Na Partizánskej lúke, ktorá je pre mnohých Bratislavčanov vstupnou bránou do bratislavských mestských lesov, pribudne čoskoro nová gastro prevádzka. Tá vznikne obnovou súčasného bufetu pri amfiteátri, ktorý si po 15 rokoch fungovania vyžaduje rekonštrukciu. Obľúbený rekreačný areál vďaka tomu získa miesto ponúkajúce kvalitné občerstvenie, ktoré bude rešpektovať okolité prírodné prostredie.

Na čo sa môžeme tešiť?

Bufet získa nový kvalitnejší interiér na prípravu jedla a krajší exteriér slúžiaci na posedenie návštevníkov. Kapacita zostane zachovaná. Steny bufetu sa obložia červeným smrekom.  Opravia sa aj okolité povrchy a pribudnú nové stromy. Po obnove bufetu vznikne v exteriéri aj zastrešenie, ktoré bude svojou farbou odkazovať na neďaleký Červený most. Vďaka zastrešeniu bude bufet slúžiť návštevníkom aj v nepriaznivom počasí.

Obnova bufetu počíta s ekologickou formou prevádzky, minimálnym odpadovým hospodárstvom a minimálnymi energetickými nárokmi na prevádzku. Nová gastro prevádza tak bude rešpektovať okolité prírodné prostredie.

S obnovou bufetu začnú Mestské lesy v Bratislave už tento týždeň, keď stavenisko odovzdá zhotoviteľovi. Prevádzka neďalekých verejných toaliet nebude rekonštrukciou ovplyvnená. Po skončení prác sa uskutoční verejná súťaž na prevádzkovateľa bufetu, ktorý by mohol bufet otvoriť už v júni.

Projekt je súčasťou programu obnovy verejných priestorov Bratislavy Živé miesta http://zivemiesta.sk.

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR