Takmer 28-tisíc hlasov podporilo naj projekty

688
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.23.3″ custom_padding=“0px|||||“][et_pb_row _builder_version=“3.23.3″][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.23.3″][et_pb_text _builder_version=“3.23.3″]

Ešte stále je šanca zahlasovať za malé komunitné projekty z Participatívneho rozpočtu a rozhodnúť, ktoré projekty získajú podporu verejnosti. Vybrať si môžete spomedzi 106 projektov na www.rozhodni-bsk.sk. Výzva, ktorú Bratislavský samosprávny kraj spustil už po druhý raz, bude ukončená v pondelok 24. júna 2019.
„Určite zahlasujte, pretože ide o podporu pekných a zaujímavých projektov v rôznych oblastiach ako šport a športové aktivity, kultúra, životné prostredie, komunitná infraštruktúra či podpora podujatí a činností zdravotne či inak znevýhodnených skupín obyvateľov. Každý hlas je výnimočný pre rozvoj nášho kraja,” povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Najaktívnejšie zatiaľ za projekty z Participatívneho rozpočtu hlasovala verejnosť v okrese Senec, kde bolo zaevidovaných vyše 7000 hlasov. Druhým najaktívnejším okresom sú Malacky. Tu za všeobecne prospešné a verejnoprospešné projekty prišlo takmer 4000 hlasov.

Verejnosť môže za projekty hlasovať elektronicky cez www.rozhodni-bsk.sk, kde si zvolí konkrétny okres, teda Bratislava I. až V., Malacky, Pezinok, Senec, a v rámci okresu si vyberie projekt z ponúknutého zoznamu. Po zadaní emailovej adresy je potrebné kliknúť na tlačidlo „Chcem hlasovať za tento projekt“ a svoj hlas následne potvrdiť kliknutím na linku v potvrdzujúcej emailovej správe. Hlasovať sa dá len raz. Jeden hlasujúci sa rovná hlas za jeden projekt. Podporené budú projekty s najvyšším počtom získaných hlasov.

Pre 2. ročník Výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Participatívneho rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja na rok 2019 je vyčlenených 255 880 eur. Tie sú rozčlenené podľa počtu obyvateľov do ôsmich teritórií. Maximálne výška poskytnutej dotácie je 3 500 eur pre projekt. Výsledky hlasovania, ako aj zoznam úspešných žiadateľov, budú zverejnené na www.rozhodni-bsk.sk.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]