Takto dnes vyzerá Korzo Zálesie

1700

Dnes oslavujeme Deň Zeme. Pri tej príležitosti vám prinášame aktuálne fotografie z krásneho projektu Korzo Zálesie.

V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia. História vyhlásenia tohto dňa siaha do roku 1969, keď predovšetkým John McConnell začal volať po vzniku medzinárodného dňa Zeme a v rámci týchto snáh vytvoril i vlajku Dňa Zeme. Prvý Deň Zeme bol oslávený v San Franciscu.

Momentálne si prírodu nemôžeme užívať naplno, máme však veľkú radosť, že vznikajú nové zaujímavé projekty, ktoré nás k nej približujú. Jedným z nich je aj Korzo Zálesie.

Korzo Zálesie

Ak milujete vodu, pri Malom Dunaji si budete môcť užívať nové korzo.

Nájdete ho v obci Zálesie a vyrastie pri ňom aj prírodný amfiteáter, detské ihrisko a zázemie pre vodákov. Na poloostrove bývalého smetiska pri vode stojí Záleský maják s vyhliadkou a školou na vode. Táto drevená rozhľadňa na pozorovanie okolitej fauny nastavila smerovanie vo využití okolitého priestoru pre trávenie voľného času v prírode.

Tento projekt okrem iného prinesie aj možnosť pešieho a cyklistického prepojenia na blízku rekreačnú lokalitu, vybudovanie prístupového móla a prevádzkovej budovy so sociálnym zázemím, občerstvením, požičovňou, oddychovou zónou, zariadením na odkladanie bicyklov a lepší zjazd do vody na spúšťanie lodí.