Takto pokračuje výstavba športovej arény v Malackách

1736
športová aréna Malacky

Výstavba športovej arény v Malackách je plnom prúde. Vyrásť má v lokalite Píla, neďaleko železničnej stanice.

„Aréna bude športovým tréningovým komplexom, ktorého súčasťou bude okrem hokejovej haly aj multifunkčná hala pre kolektívne športy a ďalšie športovo-technické zázemie. Bude slúžiť obyvateľom mesta i okresu, rekreačným športovcom i športovým klubom na prípravu,“ pripomenul primátor Malaciek Juraj Říha.

„Je veľmi dobre vidieť, ktorý primátor či starosta je na správnom mieste a maká pre ľudí. Sám viem, že keby sme boli pasívni a robili len s naším rozpočtom, veľa vody v kraji nenamútime. Preto bojujeme o eurofondy a vážim si, ak to robia aj kolegovia z miest a obcí. Šikovného primátora majú aj Malacky, mesto len v tomto roku implementuje veľké investičné projekty. Dokončilo podzemnú garáž, v plnom prúde je stavba športovej haly a získalo ďalšie financie na pešie zóny a cyklistický koridor. Juraj Říha, dobrá práca,“ ocenil rozvoj mesta predseda BSK Juraj Droba.

Výstavbu nového športoviska ocenil aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan. „Budeme sa tešiť, keď v Malackách vznikne hokejový klub, kde v budúcnosti vyrastú hokejisti a hokejistky. Sme radi, že mesto ponúkne deťom možnosť všeobecnej pohybovej aktivity, ktorá je dôležitá pre ich rozvoj a zdravý životný štýl,“ uviedol.

Výstavba arény začala v októbri 2022 a trvať by mala dva roky. Jej financovanie vo výške 12.684.000 eur bez DPH bude viaczdrojové. Pôjde o kombináciu financií mesta, úveru a štátnej dotácie vo výške 1,5 milióna eur. Halu postaví spoločnosť Sytiq, ktorá vo verejnej súťaži uspela s najnižšou cenou.

V rámci energií ráta aktuálny projekt s kombináciou vykurovania na plyn a zvyškovým teplom z výroby ľadu. Mesto začalo zvažovať odpojenie arény od plynu a jeho nahradenie tepelným čerpadlom, rovnako tak možnosť využitia fotovoltických panelov na streche arény.

Zdroj: TASR; Foto: Michal Feik, Mesto Malacky