Takto vyzerá testovanie na koronavírus v Bratislavskom kraji

5055

V sobotu 31.10.2020 od 7:00 hod. sa v rámci celého Slovenska začalo celoplošné testovanie obyvateľov na koronavírus. Od rána sa pred odbernými miestami tvoria obrovské rady a kolabujú drive-in miesta.

Celoplošné testovanie pokračuje aj v nedeľu 1.11.2020 od 07:00 a posledný ster je naplánovaný na 21:30.

Celú situáciu mapujú hlavne obyvatelia, ktorí stoja v dlhých radoch. V príspevku na našom Facebooku sa vyjadrilo už niekoľko desiatok obyvateľov Bratislavy a niektorí z nich pridali aj fotografie toho, ako to na jednotlivých odberných miestach vyzerá.

„V Podunajských Biskupiciach na drive už od piatej bola fronta z piatich strán. Nestál tam od siedmej ani žiadny policajt čo by tie rady usmerňoval do jednej! Hlavne že drive autá vôbec nebrali ale brali prosím pekne peších ľudí na drive. No blázninec, chaos. A keď to chce človek niekde nahlásiť a tiež ako to majú zorganizované, tak nikde nezdvíhajú telefóny. Tak sme to vzdali na drive a išli skúsiť na ZŠ Bieloroskú a tam rady až na sídlisko… všetci na sebe natlačení! Vzdala som to. Moji rodičia tam stoja už hodinu a pol a stále ich z okna nevidím. Otec vravel že tak minimálne na 4 hodiny čakania,“ vyjadrila sa v komentároch na našom Facebooku Jana.

Opačnú situáciu zažila Katarína: „V Devínskej úplná pohoda, všetko ako po masle, na webe priebežne informujú o obsadenosti odberných miest… A čakanie 2 hodiny tu veru nikde nie je.“

„U nás v Petržalke ľudia boli veľmi trpezliví, aj keď sa ráno meškalo, lebo chýbali kľúče od unimobunky pre administratívu. Vojaci, policajti aj zdravotníci veľmi milí, ochotní a ospravedlňovali sa dokola za chyby, ktoré neboli nimi spôsobené,“ prezradila Bea.

Karlova Ves (foto: Jana Šantavá)

Kramáre

Bratislava (fotografie od našich prispievateľov z Facebooku):

Ako to vyzerá na odberných miestach v Bratislave môžete sledovať aj na našom facebooku:

Petržalka

Dostihova draha Petrzalka o 11:30 prichod, 12:10 uz som bola doma aj s vysledkom, zdravotnici aj admistrativa velmi milí prívetiví ludia. Prajem im vela energie ❤️❤️❤️ (Táňa Mozolová)

ZS Holicska – pred cca pol hodkou ludia stali este pri zastavke. Auta – smer DANUBIA, kolona konci priamo na Smolenickej. (Martina Melčáková)

Zostaňte POZITIVNI 🙂 Testovanie ZŠ Turnianska BA Petržalka, sú tam 3 odberné miesta. Najdlhší rad pred vchodom školy, oveľa kratšie sú na ihrisku vpravo a od knižnice vľavo. Inak testovanie a samotný výter úplne v pohode, žiadna bolesť, skôr som bola prekvapená ako hladko to prebehlo. Aj po hygienickej stránke som mala zbytočné obavy. Teplo sa oblečte.. Veľmi teplo aj čiapku aj rukavice aj si dobre chráňte kríže, pripadne sa v rade prestriedajte. Nam to trvalo od 6.00 do 9.00. Výsledok negat. HLAVNE Choďte. Aj keď je to trochu tortura to celé absolvovať. (Martina Luxová)

Petržalka, len 2,5 hod.som cakala, dosla som domov kompletne premrznuta. O ziadnom dalsom testovani uz nechcem ani počuť, stacilo raz z tohto cirkusu. (An Drea Vanda)

Boli sme na 6 odberných miestach v Petržalke najhoršie =najdlhšie rady drive danubie, stoja na privadzacich cestách od kopcianskej nadchod, panónska cesta obidva smery, Budatínska – 4 rady sú to…. Kým prídete pred danubiu, ďalší najdlhší rad dostihova dráha z 2 strán, tam to vyzerá že veľa odberných miest aké dlhé čakanie na evidenciu – tých málo 👎👎👎aj na ostatných rady na min. 2-3 h…. Ideme zajtra 😥😥😥 (Ľubomíra Mazalová Gubovská)

Ružinov

Ruzinov ZS SNP – Ostredky. Sice sa s testovanim zacalo od 7:45, ale potom to uz islo-cakanie 2,5 hodiny. 🥶😓 Ludia boli trpezlivi a riadili sa nariadeniami, personal bol velmi ustretovi a mily. 🙂 Drzim Palce kazdemu 🤞🏻 (Richard Kapusta)

Rača

Stara jedalen, Raca. Vyse 5 hodin v dazdi. Otvorenie o 50 min neskor akceptujem, po 2.5h sa dostavame na odber- stale beriem. Personal na jednotku.A potom obrovske sklamanie. Vysledky vydava 1 clovek co ich vypisuje a organizuje ich jeden vojak. Tam cakame takmer 3hodiny. Testovanie sa zastavuje, lebo dvor je plny. Zdravotnici cakaju a plytvaju casom, pretoze nemaju kam lprichadzat dalsi ludia. Vojakovi ponukaju pomoc, ktoru odmieta s odovodnenim-ja som tu od 4 rano, vy ty cakajte aj do polnoci…
Pri nasom odchode zrovna prichadzali kamery a vypisovali myslim 4 ludia uz. Verim, ze sa to zlepsi, ludi tam stale cakalo dost (Miroslava Krížová)

ZŠ Tbiliská Rača 45 min aj s výsledkom 🙂 Ďakujeme. (Jaroslav Susčák)

Karlova Ves

Cakam na Veternicovej dve hodiny a este dve budem… podla rychlosti ako to tu ide…. Mame od seba MAX 1 meter rozostup aby sme sa pomestili…. Smiesne je ze tesne pred odberom musi byt rozostup 2 metre… Ked sa nenakazime medzi sebou aspon prechladneme… (Šamot Ha)

RTVS/ZOO – po troch hodinách som dostal výsledok a bol som 46. Ale už to ide dobre. Klobúk dole pred tými čo testujú. (Martin Štamm)

Iuventa uz tri hodiny cakania drive-in a ani odbocku nevidim, priserne..organizacia dopravy otras! (Ivana Šimčáková)

Staré Mesto

Za Steinom cakanie cca 2.5 hodiny. Bezproblemove odbery, vsetko v klude 👍 (Dana Keys)

Hviezdoslavovo námestie 2,5 h. (Zuzana Petrinec)

Nové Mesto

Čakali sme 2 Hodiny na Kramároch.Bolo veľa ľudí. (Zuzana Zuzka Ligačová)

Čipovanie pred istropolisom čakali sme cca 25minut na otestovanie+15min vysledok, nalada pochmurna, atmosfera pokludna. (Tibor Krištof)

My sme boli v Narodnom futbovom stadione 7:30-9:00. Cakanie+odber+cakanie na vysledok 1.5 hod. Bola som milo prekvapena. Okrem zimy a dazda nic negativne. Dobre sa oblecte. A nestavajte sa hned to prveho radu, je ich tam viac a kratsie. Pevne nervy. (Lucia Gajdošová)

Skola na Halkovej v BA Nove mesto. Klobukom dole pred covid tímom, pokoj, usmev, rozvaha. Horsie bolo pocuvat tie komentáre ludi co čakali v rade ;))) inak pohoda (Dano Kováč)

Vrakuňa

U nás vo Vrakuni všetko v poriadku-testuje sa od rána-čaká sa max 1 hodinu-teraz už aj menej.Akurát pri externom odbere na Širavskej 75 min. (Zuzana Schwartzová)

Podunajské Biskupice

Treba ist do starej obce nie na Bielorusku kde je na cele sidlisko jedno miesto. V starej obci nastrielal starosta aj 5 odbernych miest na jednu ulicu. (Darius Šmaho)

A to je ešte nič. V podunajskych biskupiciach na drive už od piatej bola fronta z piatich strán. Nestal tam ani od siedmej žiadny policajt čo by tie rady usmerňoval do jednej!!! A hlavne že drive auta vobec nebrali ale brali prosim pekne peších ludi na drive. No blazinec chaos. A ked to chce človek niekde nahlásiť a tiež ako to majú zorganizovane nikde nezdvihaju telefony. Tak sme to vzdali na drive a išli skúsiť na zš Bielorusku a tam rady až na sidlosko…všetci na sebe natlacení!!! Vzdala som to. Moji rodicia tam stoja už hodinu a pol a stale ich z okna nevidim. Otec vravel že tak min na 4hod čakania. Nakopať do prdele kretenov čo si toto vymysleli! (Jana Gajdošová)

Devínska Nová Ves

V Devinskej úplná pohoda, všetko ako po masle, na webe priebežne informujú o obsadenosti odberných miest… A čakanie 2 hodiny tu veru nikde nie sú 😉😉😉 (Katarína Čupeľová)

Dúbravka

2,5 hodiny Bazovskeho Dubravke. (Andrea Hečková)

Okres Senec

Senec. Tajovského. Stojím tu už presne 5 hodín a 20 minút. A ešte stále nie som na rade. (Anie Hlinková)

U nás v Ivanke pri Dunaji veľká spokojnosť. (Zuzana Hečková)

My v Bernolakove cakanie 4 hodiny aj s vysledkami😅ale pohoda, personal sa snazil🥰 (Monika McPhee)