Tanečníci z DANUBIANA*Halo Halo po 20 rokoch prepisujú históriu

931

Tanečná zložka klubu DANUBIA sa zúčastnila Majstrovstiev sveta v show Dance v Poľsku. Domov si so sebou priniesli 3x titul majstrov sveta pre Mašu Machatsovú, Davida Hudáka a dua v podaní Barbory Rajčany a Davida Hudáka, 1x titul vicemajstrov sveta duo Ema Puškárová a Maša Machatsová a 1x titul II. vicemajstrov sveta pre juniorskú skupinu (Maša Machatsová, Ema Puškárová, Sára Molčanová, Tereza Zongorová, Timea Krajčíková, Rebeka Čierniková a Adriana Vozáryová).

Získali aj 2x 4. miesto pre Barboru Rajčany a pre detskú skupinu Forrest Gump (Nina Bero, Barbora Rajčany, David Hudák, Liliana Lovásová, Adela Kaššovicová, Viktória Pauková, Nikola Králová), 1x 5. miesto pre detskú skupinu Sodastream (Ema Hajdinová, Deana Krištofičová, Karolína Divulit, Adela Vnučková, Alexandra Bellová, Natália Lacková, Júlia Klukanová) a 2x 6. miesto pre juniorské duo Terezy Zongorovej a Timey Krajčíkovej a pre spojenú formáciu – Slovak Dance Team (spolu 20 detí).

Čerešničkou na torte je víťazstvo a zlatá medaila junioriek Maši Machatsovej na svetovom pohári v disciplíne IMPRO a v tej istej disciplíne finálové 6. miesto Sáry Molčanovej. Vo finále na Majstrovstvách sveta 2022 vôbec po prvý krát v 25 ročnej histórii klubu tancovali až 11-krát a prvý krát v histórii mali obsadenie 2 detských skupín vo finále súťaže.

„Sme neskutočne hrdí na našich tanečníkov a všetkých trénerov. Takýto úspech sa dosiaľ žiadnemu súboru v celej histórii performing arts nepodarilo dosiahnuť. Posledným takýmto úspechom boli 2 tituly Majstrov sveta, jedno 3. miesto a dve 4. miesta súboru Halo Halo na šampiónate v Maribore v roku 2001.Tieto výsledky nás tešia o to viac, že sa nám ich podarilo dosiahnuť práve na 25. výročie založenia tanečného súboru Halo Halo. Veríme, že tieto neskutočné výsledky sú veľkou motiváciou k prekonávaniu ďalších cieľov a mét. My však nespíme na vavrínoch, keďže budúci týždeň nás čakajú posledné Majstrovstvá sveta, tento krát v disciplínach jazz a modern,“ priblížila Erika Brandnerová.

Zdroj: DANUBIA*HALO,HALO