Tieto moderné trolejbusy vás budú voziť už budúci rok

673

Prvé z 50 nových trolejbusov sú už objednané. Nová éra MHD pokračuje. Dopravný podnik Bratislavy podpísal zmluvy na nákup 23 kusov kĺbových nízkopodlažných trolejbusov a 16 kusov rekordne dlhých „megatrolejbusov“. Cestujúci sa môžu tešiť na moderné, ekologické vozidlá s najnovšími informačnými a bezpečnostnými systémami. Vďaka elektromotoru a batérii budú môcť trolejbusy premávať aj mimo trakčného vedenia.

„Megatrolejbusy“ sa zapoja do premávky vo východnej časti Bratislavy, čím výrazne pomôžu zlepšiť dopravnú situáciu v danej oblasti. Zvýšiť kapacitu a komfort pre cestujúcich sa podarí aj z hlavnej vlakovej stanice na letisko.

Oba modely vozidiel poskytnú výkonnú automatickú klimatizáciu pre vodiča aj cestujúcich, kamerový systém, informačný systém zobrazujúci prestupy na iné linky v reálnom čase, systém automatického počítania cestujúcich, fotobunkové zatváranie dverí, farebné vonkajšie displeje, USB nabíjačky, WiFi pripojenie, tónované okná a moderný interiér.

Na nákup týchto, aj ďalších 11 “krátkych” trolejbusov získal Dopravný podnik financie z fondov Európskej únie Z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

Zdroj: Dopravný podnik Bratislava