Tipy na víkend: Múzeum, koncerty, hody

1032

Nemáte ešte program na tento víkend? Okrem magistrátom organizovaných Bratislavských mestských dní 2021 spestria posledný júnový víkend v metropole aj lokálne podujatia. V bratislavskej „štvorke“ si možno za víkendovou kultúrou a zábavou vyjsť do ktorejkoľvek mestskej časti.

Načo sa môžete tešiť vo Vajnoroch?

  • 18:00 Múza Bratislava
  • 19:00 oficiálne otvorenie kultúrneho leta
  • 19:45 kapela Acron
  • 21:00 POLEMIC
  • 22:00 Záver programu

V Záhorskej Bystrici sú na programe Bystrické malé hody

Bystrické malé hody otvorí v piatok spevácke Jazzovo-swingové vystúpenie Emy Papšovej s klavírnym doprovodom Branislava Zimana. Avšak ešte pred tým od 16:00 príde na Námestie Rodiny pre všetky deti medveď „Teddy Eddie“ s ktorým si deti môžu precvičiť hravú angličtinu.

V sobotu sa otvorí za účasti primátora hlavného mesta zrekonštruovanú Pútnickú ulicu a zároveň od 17:00 bude prehliadka Elektrovodu a atómového krytu. Večer sa môžete tešiť na Čarovné ostrohy a v nedeľu vystúpi Pavol Hammel s Jurajom Burianom. Tradičné hodové kino premietanie sa presúva na sobotu 10. júla so začiatkom o 21.00 hod..

V Dúbravke bude víkend plný remesiel a čerešní

Razenie dúbravských dukátov, súťaž vo vyrezávaní lyžíc, tvorba sôch motorovou pílou, hudba, divadlo aj čerešne v rôznej forme podobne. Taký bude posledný júnový víkend v bratislavskej Dúbravke.

 V sobotu 26. 6. predpoludním otvárajú Karloveské kultúrne a športové leto. Počas jeho prvého dňa možno navštíviť Deň otvorených dverí v Novej lodenici aj s možnosťou povoziť sa na pramiciach po Karloveskej zátoke.

 V Lamači organizujú už tradične Kríglfest, v Devínskej Novej Vsi Dedinský futbalový turnaj.

Zdroj: Vajnory, Záhorská Bystrica, Dúbravka