Tribute to Freedom: Koncert pod Devínom venovaný slobode

1816

Fantastická hudba, silná atmosféra a dôležité posolstvo. Pozývame vás na 13. ročník koncertu TRIBUTE TO FREEDOM/ POCTA SLOBODE.

Od pádu železnej opony uplynulo vyše 30 rokov. Symbolom našej znovuzískanej slobody bude navždy hrad Devín, pod ktorého bralom viedla. Devín nám pripomína obete fašizmu, ale aj obrovskú úlohu slovenského národa v boji proti nemu. Stal sa symbolom slobody nielen pre Bratislavu a náš kraj, ale aj celé Slovensko.

Trinásty ročník koncertu TRIBUTE TO FREEDOM/ POCTA SLOBODE bude mimoriadne silný, pretože sa odohrá v tieni vojny u našich susedov. Hodnota slobody sa tak stáva aktuálnou nielen pre tých, ktorí si pamätajú život pred 89-tym, ale aj pre dnešných mladých ľudí. Pod impozantným hradom Devín vystúpi Jana Kirschner, Lenka Filipová, Aneta Langerová a ukrajinská umelkyňa Mila Medvedovska.

Tešíme sa na vás v piatok 19. augusta od 18:30. Vstupenky kúpite tu.

Vystúpia štyri významné speváčky

  • JANA KIRSCHNER je významná slovenská speváčka, skladateľka a viacnásobná držiteľka hudobných ocenení z oblasti viacerých hudobných žánrov.
  • LENKA FILIPOVÁ je česká spevácka diva, šansoniérka, gitaristka, skladateľka a textárka.
  • ANETA LANGEROVÁ je česká speváčka. V roku 2004 sa stala prvým víťazom súťaže Česko hľadá SuperStar a hneď od vydania svojho prvého albumu je z nej veľmi úspešná komplexná muzikantka.
  • MILA MEDVEDOVSKAYA je talentovaná speváčka, ktorá nám nielen predstaví ukrajinskú hudobnú scénu.

Fotografie sú z ročníka 2021.