Turistická dominanta na Devínskej Kobyle

2271

Vyhliadková veža na Devínskej Kobyle je už prístupná verejnosti. Slávnostne ju otvorili dnes a návštevníci si mohli vychutnať nádherný panoramatický výhľad z výšky 21 m smerom do Rakúska, Česka i Maďarska. Napríklad na Alpy, Viedeň, Schloss Hoff, Cyklomost slobody, zrúcaninu hradu Devín, televíznu vežu na Kamzíku, či v prípade priaznivého počasia aj na Zobor v Nitre.

„Určite sa zaradí medzi top atrakcie kraja a Bratislavy. Nielen pre úžasnú vyhliadku, ale aj pešiu turistiku, ktorej sa môžete v okolí venovať, popri tom skúmať a obdivovať bohatú faunu a flóru, a samozrejme, na svoje si prídu aj cyklisti. Verím, že keď väčšina ľudí teraz dovolenkuje doma, tak si nájdu čas na takéto krásne miesta, ktoré tu máme,“ povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Veža sa nachádzav areáli bývalej raketovej základne, na hranici dvoch mestských častí – Dúbravky a Devínskej Novej Vsi. Tvarom pripomína modlivku zelenú, ktorá sa v tejto oblasti vyskytuje. Má kovovú konštrukciu bielej farby. Tá dáva vyniknúť jej siluete na pozadí korún okolitých stromov a zároveň symbolizuje pokoj a mier. Tvorí ju niekoľko plošín, a samozrejme, pre tie najkrajšie výhľady musíte vyjsť až do najvyšších poschodí a prekonať 112 schodov.

Unikátna vyhliadková veža je pre verejnosť zdarma. Dostupná je pešo a v smere od Dúbravky aj na bicykli. 

Fotogalériu zo slávnostného otvorenia nájdete TU.