Turnaj o pohár Starostu obce Báhoň

810
Turnaj o pohár Starostu obce Báhoň
Turnaj o pohár Starostu obce Báhoň

Futbalový turnaj pre kategóriu U13 (mladší žiaci) na štadióne v Báhoni, sa bude konať dňa 24.6.2023 (sobota).

Tímy budú rozdelené do dvoch skupín po 5 tímov. Počas turnaja bude prebiehať súťaž v kopaní pokutových kopov, víťaz bude ocenený. Na spestrenie turnaja (počas prestávky) bude prebiehať tombola. Zabezpečený je pitný režim, desiata a obed pre družstvá a realizačný tím. Po skončení turnaja budú vyhlásené výsledky a prvé tri najlepšie družstvá budú ocenené. Taktiež budú ocenený aj hráči za najlepšieho strelca, brankára a hráča.

Začiatok turnaja je naplánovaný na 8:30 hod., kde nastúpené tímy privítame a v krátkosti ich oboznámime s priebehom turnaja s hracím plánom. Zápasy sa budú odohrávať na dvoch ihriskách, ktoré budú rozhodovať rozhodcovia s licenciou.  Prvé zápasy začnú o 9:00 hod. Hrací čas je 1×20 min. Medzi zápasmi je 5 min. pauza na prestriedanie tímov. O 11:30 hod. je 30 min. prestávka na súťaž v pokutových kopoch o titul Penaltového kráľa. Následne po ukončení súťaže sa bude ďalej pokračovať v zápasoch. Obed pre hráčov je naplánovaný od 13:15 hod do 14:15. Počas celého dňa bude dispozícií 2 bufety kde si budú môcť zakúpiť občerstvenie. Po obede o 14:15 hod. nasleduje play-off a zápasy o umiestnenie. Koniec turnaja je predbežne o 17:00 a následne budú vyhlásené výsledky. Pre motiváciu hráčov sa snažíme zabezpečiť na odovzdávanie cien trénera a hráča zo zvučných prvoligových klubov. Všetky informácie a podrobný priebeh turnaja dostali všetci tréneri, aby mohli oboznámiť svoje družstvo.

Vo formáte takéhoto turnaju by sme chceli pokračovať aj v budúcich rokoch, aby sme deťom vytvorili podmienky na šport a súťaženie, aby mali radosť z pohybu a futbalu.

Nakoľko nám zdravie detí nie je ľahostajné na turnaj máme zabezpečenú certifikovanú zdravotnú službu.

Prínos projektu

Spolupráca medzi obcou a klubom je veľkým prínosom pre šport v obci a preto zviditeľnenie klubu je aj dobrá vizitka pre obec.

Kultúrno-športové podujatie pre širokú verejnosť, kde sa zíde veľa mladých ľudí. Kde budú mať možnosť športového vyžitia.

Usporiadanie takéhoto turnaja je veľkým prínosom pre BSK, lebo sa snažíme deťom vštepovať pohyb a šport, aby deti nemali čas rozmýšľať nad nekalými vecami, aby si rozvíjali svoje zručnosti, osobnosť, sebavedomie, rešpekt a úctu voči ostatným ľuďom.