Umenie v Petržalke získalo ocenenie CE ZA AR

940

Lokalite pri Chorvátskom ramene medzi námestím Jána Pavla II. a Rovniankovou ulicou v Petržalke od septembra minulého roka dominujú umelecké diela v rámci projektu Neformálne mo(nu)menty, ktorý vznikol pod hlavičkou nádejných tvorcov z VŠVU/AFAD. Tí chceli svojimi dielami reagovať na dané situácie v parku v súvislosti s plánovanou električkovou traťou.

Úsilie šikovných študentov po roku prinieslo svoje ovocie. Slovenská jinira architektov vyhlásila Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru CE ZA AZ 2021. V kategórii exteriér sa projekt Neformálne mo(nu)menty ocitol na prvom mieste.

„Víťazstvo študentov nás teší o to viac, že na projekte sa podieľala aj mestská časť Petržalka,“ približuje mestská časť na sociálnej sieti.

Podujatie CE ZA AR už tradične vyhlasuje Slovenská komora architektov, pričom sa organizuje pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej, ministra dopravy a výstavby SR Andreja Doležala, primátora Bratislavy Matúša Valla a starostky Starého mesta Zuzany Aufrichtovej.

Celý záznam z odovzdávanie cien si môžete pozrieť v archíve RTVS TU.

Zdroj: Petržalka