Už aj Rača spustila službu zdieľaných bicyklov

1498

Systém zdieľaných bicyklov funguje na princípe free-floatingu, čo znamená, že užívateľ môže bicykel odložiť kdekoľvek v rámci vymedzenej zóny.

V Rači sa nachádzajú vzdialenejšie lokality, ktoré nie sú dostatočne obsluhované MHD a verejné bicykle môžu pomôcť k lepšej mobilite po meste a dostupnosti k zastávkam električky či vlaku.

V obehu 60 kusov bicyklov, ktoré sa budú požičiavať pomocou smartfónu cez aplikáciu SmartWay. Jedná sa o robustné smart bicykle s GPS bezpečnostným systémom, ktorý monitoruje polohu bicykla. Cena za zapožičanie je 1 €/hod. s minútovou tarifikáciou a depozitom 20 €. ANTIK taktiež ponúka mesačný paušál, za ktorý užívateľ zaplatí 5 € a má 30 minút denne na jazdenie v cene. S bicyklom je možné jazdiť aj mimo Rače, ale dôležité je zaparkovať v rámci vymedzenej zóny, na viditeľnom mieste tak, aby neprekážal na chodníku či ceste.

Aplikácia ukáže nielen oficiálne parkoviská bicyklov, ale rovnako upozorní na nepovolené miesto na odloženie. Všetky pravidlá prevádzky bicyklov nájdete na www.verejnybicykel.sk.

Zdroj: Rača