Bratislavské bábkové divadlo, ktoré je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, odohralo v končiacej sa divadelnej sezóne 318 predstavení.

 

Prinieslo 6 nových projektov, 4 inscenácie a 2 dramatizované čítania. Na záver sezóny pripravil ešte pre verných návštevníkov rozlúčku vo forme Divadelného jarmoku, ktorý sa uskutočnil včera 27. júna 2019 v priestoroch záhrady Bratislavského bábkového divadla na Škultétyho č. 5 v Bratislave. Divadelná záhrada po prvý raz ožije aj počas leta bohatým kultúrnym programom s názvom Letodivy.

Návštevníci si budú môcť každý júlový a augustový štvrtok podvečer od 18:00 vychutnať zaujímavý program. Potešia vás rozprávkou pre najmenších a pre tých väčších je vždy každý druhý štvrtok v mesiaci od 19:00 hodiny pripravený zaujímavý koncert,“ ozrejmil bratislavský župan Juraj Droba.

Počas festivalu LETODIVY si budete môcť vybrať z obľúbených rozprávok ako Červená čiapočka, Zaseknutá bundička, Safaládka a Špajdlička, či Osmijankove rozprávky o princeznách. Okrem domácich predstavení sú pripravené aj hosťujúce: Hanička bez rúk, či Noemova archa. Na záver leta prekvapí rozprávkou kočovné divadlo PIKI z Pezinka.

„Letnú sezónu“ otvorí 4. júla o 19-tej hodine pre malých aj veľkých Miro Jilo svojimi spevohrami. Nasledovať bude 18. júla koncert vynikajúceho hudobníka, poetu a šarmom nabitého človeka Martina Geišberga.

1. august bude patriť Mozartovej Čarovnej flaute, ktorú pre najmenších poslucháčov pretavilo do zaujímavej podoby Hudobné centrum.

V druhej polovici augusta uvedie Bratislavské bábkové divadlo dva netradičné koncerty nových talentov.

15. auguta si môžete vychutnať mladého slovenského speváka Chrissa Ellysa a 22. august bude patriť éterickej skladateľke, klaviristke a speváčke Andree Bučko.