V Národnom futbalovom štadióne sú k dispozícii ešte dva termíny na booster dávku pre záujemcov nad 12 rokov

2145

V posledných týždňoch záujem o očkovanie klesá. To sa prejavilo aj v počte registrovaných či neregistrovaných záujemcov o prvú, druhú a tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Z toho dôvodu očkovanie vo Veľkokapacitnom očkovacom centre na Národnom futbalovom štadióne koncom februára skončí.

Veľkokapacitné očkovacie centrum bude otvorené ešte v dvoch termínoch na očkovanie pre záujemcov o tretiu dávku vakcíny starších ako 12 rokov, teda vrátane detí od 12 do 17 rokov. „Booster“ dávku budú môcť dostať v sobotu (19. 2.) a v pondelok (21. 2.) popoludní. „Detský deň“, teda očkovanie detí od piatich do 11 rokov, bude v piatok (18. 2.).

Na boosterové očkovanie musí s tínedžerom prísť zákonný zástupca, a to aj s vyplneným papierovým tlačivom – žiadosťou o očkovanie. Formulár odporúčame stiahnuť si a vyplniť doma. Zaregistrovať sa môžete na webovej stránke korona.gov.sk alebo cez náhradnícky zoznam kraja.

Aktuálne dopyt po očkovaní klesol na takú mieru, že veľkokapacitné očkovanie už nie je potrebné. „Pred týždňom prišlo za celú sobotu 600 ľudí (pri kapacite 4000). Seniori sú preočkovaní od novembra, DSSky sme preočkovali tiež, výjazdovka k imobilným pacientom štartuje už len raz týždenne,“ priblížil Tomáš Szalay, riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja. Ak vás zaujímajú čísla:

  • 66% dvojočkovaných obyvateľov BSK má za sebou aj tretiu dávku (Slovensko: 61%; Bratislava-mesto: 68%),
  • Troma dávkami je tak zaočkovaných 41% obyvateľov kraja (SK: 29%; BA: 44%),
  • Z toho vo vekovej skupine 50+ to je 62% (SK: 51%; BA: 65%),
  • Vo veku 5-11 rokov dostalo aspoň jednu dávku 8,2% obyvateľov kraja v tejto vekovej kategórii (SK: 2,2%; BA: 15,2%).
Tomáš Szalay, riaditeľ odboru zdravotníctva BSK a lekár kraja