V Petržalke je pripravené karanténne centrum pre repatriantov

1310

Pre Slovákov, ktorí sa vracajú zo zahraničia, budú v prípade potreby k dispozícii priestory stredoškolského internátu na Vranovskej ulici. Rozhodol o tom Ústredný krízový štáb. Priestory ostávajú zatiaľ prázdne a využité budú až v prípade, že sa naplnia kapacity iných zariadení.

„Rešpektujeme rozhodnutie Ústredného krízového štábu o zriadení centra pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na tento účel vyčlenil jednu z dvoch budov na internáte pri Strednej odbornej škole technickej v Petržalke. K dispozícii je 185 lôžok,“ uviedol Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja. Druhá budova internátu bude naďalej fungovať ako karanténne centrum pre záchranárov.

Zariadenie bude slúžiť osobám, ktoré sa skupinovo vracajú zo zahraničia. Podľa nariadenia vlády musia totiž v izolácii stráviť 14 dní kalendárnych dní, prípadne menej ak po odberoch budú laboratórne výsledky negatívne. Cieľom tohto opatrenia je ochrana zdravia ľudí a predchádzanie úmrtiam. V karanténnom centre platí osobitný režim na ochranu proti koronavírusu. Zamestnanci používajú osobné ochranné pracovne prostriedky – jednorazový ochranný oblek, tvárovú masku a rukavice. Takisto vykonávajú zvýšenú dezinfekciu rúk a dezinfekciu priestorov.

„Aj takýmto spôsobom pomáhame našim občanom, ktorí prišli spoza hraníc domov. V spolupráci s bratislavskou župou sme vyšli v ústrety vláde a spoločne tak chránime zdravie nás všetkých. Ďakujem všetkým Petržalčanom za pochopenie aj za ústretovosť,“ uviedol Ján Hrčka, starosta Petržalky.