V Petržalke otvorili prvé turistické infocentrum

1048

Petržalka ako turistická destinácia nie je v dnešnej dobe taká nereálna predstava, ako by sa ešte pred pár rokmi mohlo zdať. Dôkazom je čoraz väčší záujem o túto mestskú časť Bratislavy nielen zo strany domácich, ale aj zahraničných návštevníkov. V blízkej budúcnosti, v súvislosti s dobudovaním električkovej trate, sa Petržalka stane ešte dostupnejšou pre návštevníkov prichádzajúcich z centra mesta.

Tieto skutočnosti, ako aj potenciál Petržalky a jej bezprostredného okolia, stoja za zrodom prvého Petržalského turistického informačného centra (PIC), ktoré bude poskytovať potrebné informácie o bohatých možnostiach trávenia voľného času, ktoré Petržalka svojim obyvateľom a návštevníkom ponúka. PIC bude informovať aj o destináciách a možnostiach Bratislavského kraja a má ambíciu stať sa vstupnou bránou do prihraničných oblastí Rakúska a Maďarska.

Infocentrum bude ponúkať okrem informácií o turistických zaujímavostiach pravého brehu Dunaja aj množstvo doplnkového tovaru, ktorý s Petržalkou súvisí. Sú to tričká s motívom Stromu života a papierové vystrihovačky tohto umeleckého diela, ktoré dnes stojí na Furdekovej ulici. V ponuke budú aj pohľadnice, grafiky s motívmi ôsmich monumentálnych malieb, ktoré sa kedysi nachádzali na bočných fasádach niektorých 12-poschodových domov, ako aj originálna ilustrovaná mapa – sprievodca po zaujímavých a nepoznaných miestach Petržalky, ktorej dala svoj jedinečný rukopis ilustrátorka Karolína Uherčíková.

Partnerom tohto projektu je aj Bratislavský samosprávny kraj.

Zdroj: PIC – Petržalské infocentrum