V Petržalke pribudne prvá kvitnúca lúka

1401

V Petržalke pribudne prvá kvitnúca lúka, a to v lokalite medzi Veľkým Draždiakom a Chorvátskym ramenom. Iniciatíva vzišla zo spolupráce mestskej časti a Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia. Zakvitnutou lúkou s viacerými druhmi lúčnych kvetov chce Petržalka poskytnúť útočisko rôznym druhom hmyzu, najmä vymierajúcim včelám a čmeliakom.

Priestor bude mať aj edukačný charakter a poslúži na výučbu detí z materských a základných škôl. Kvitnúca lúka je tak ďalšou zelenou aktivitou v rámci projektu Spoločne EKO, ktorý mestská časť nedávno spustila v materských školách.

Prvé kvety sa na lúke pri Draždiaku objavia v lete. Kvetnaté lúky priamo v meste, vrátane sídlisk a vnútroblokov, sú jedným z dôležitých prvkov adaptácie mesta na klimatické zmeny.

Petržalka sa týmto krokom pridá k ďalším bratislavským mestským častiam s kvitnúcimi lúkami. Kvetnaté lúky by mali podľa jej slov pribudnúť v nasledujúcich týždňoch aj v ďalších 60 lokalitách, v mestských častiach Dúbravka, Karlova Ves, v Starom Meste a v Novom Meste.

Zdroj: Petržalka