V Petržalke revitalizujú ďalšie detské ihriská

688

Aj vďaka zvýšeným príjmom v rozpočte Petržalky sa už tento rok mestská časť ešte viac venuje opravám chodníkov, údržbe verejných priestranstiev či revitalizácii detských ihrísk, ktoré má vo svojej správe. Aktuálne opravuje dve na Fedinovej a Gessayovej ulici. Tie sú z dôvodu prebiehajúcich prác a bezpečnosti pre verejnosť dočasne uzavreté.

Na ihrisku Fedinova už od minulého týždňa pribudli úplne nové herné prvky ako pružinové hojdačky, trojvežová zostava s dvomi šmykľavkami, balančná dráha či dvojhrazda. A hoci to na prvý pohľad môže vyzerať tak, že sú pripravené na používanie, ihrisko je ešte zatvorené. Betónové základy herných prvkov musia totiž predtým riadne vytvrdnúť.

„Opravy sú v plnom prúde aj na ihrisku Gessayova, ktoré prebehlo čiastočnou revitalizáciou zhruba pred piatimi rokmi, kedy sme na ňom osadili hasičské autíčko, opravenú šmykľavku a bezpečnostný sedák na hojdačku. Aktuálne s dodávateľmi okrem osádzania moderných herných prvkov ihrisko rozširujeme pre inštaláciu nového pieskoviska a ďalšieho mobiliáru,“ približuje mestská časť na webe.

Zdroj: Petržalka