V Pezinku sa ľahko zbavíte nepotrebného oblečenia a pomôžete ľuďom v núdzi

1636
Zdroj fotografie: Facebook Mesto Pezinok
Zdroj fotografie: Facebook Mesto Pezinok

„Vytrieď svoj šatník a pomôž tým, ktorí to potrebujú“ je iniciatíva, v rámci ktorej pribudli v meste Pezinok špeciálne kontajnery na šatstvo.

Triedenie textilného odpadu je v Pezinku ešte jednoduchšie. K existujúcim kontajnerom pribudlo 11 kusov nových zberných nádob a mesto organizuje aj prednášky na túto tému pre materské, základné či stredné školy. Deti a mladí ľudia získajú nielen praktické tipy, ako sa zbaviť nepotrebných vecí v skrini, ale uvedomia si aj charitatívny rozmer triedenia.

„Práve vzdelávaciu časť projektu považujem za veľmi dôležitú. Deti môžu prispieť k zmene myslenia u rodičov – radšej si kúpiť kvalitnú vec, ktorá môže byť aj z druhej ruky ako novú lacnú, vyrábanú mimo Slovenska v ťažkých pracovných podmienkach, “ povedal primátor mesta Igor Hianik.

Vytriediť šatník a pomocť tým, ktorí to potrebujú, budú môcť Pezinčania vo všetkých častiach mesta, najmä na sídliskách. Ide napríklad o ulice Moyzesovu, Muškátovú, Žarnovických, Dona Sandtnera, Svätoplukovu, Kukučínovu, Trnavskú  či Bratislavskú. Vzhľadom na vzdelávaciu úroveň projektu sú nádoby na textil umiestnené  tiež na školách – ZŠ Orešie, ZŠ J. Kupeckého a ZŠ na Bielenisku.

Do kontajnerov vzhadzujte oblečenie, topánky, textílie a hračky vhodné na ďalšie použitie, vypraté a bez poškodenia, zabalené vo vreckách.

Zdroj: www.pezinok.sk