V Podunajských Biskupiciach pribudli ďalšie dve bicyklové stanice

738

Hlavné mesto SR Bratislava a spoločnosť Slovnaft spustili najväčší bikesharingový systém na Slovensku pod názvom SlovnaftBAjk už v roku 2018. V Podunajských Biskupiciach v súčasnej dobe fungujú dve stanice a to v centre mestskej časti na Trojičnom námestí a na Korytníckej ulici na čerpacej stanici Slovnaft.

Na základe aktivít vedenia mestskej časti boli 12. 10. zriadené dve nové stanice na Kazanskej ulici (pre 8 bicyklov) a na Hradskej (pre 10 bicyklov).

Mestská časť podporuje všetky zelené – ekologické riešenia aj tie, ktoré sa týkajú rozvoja bikesharingu na jej území. Dobudovaním ďalších dvoch staníc Slovnaft BAjk sa stávajú Podunajské Biskupice zelenšie, a to najmä z dôvodu, že jazda Slovnaft BAjkom má mnohé výhody – je ekologická, rýchla, človek urobí niečo pre svoje zdravie.

„Od spustenia bikesharingu na jeseň 2018 najazdili užívatelia viac ako pol milióna jázd, pričom najdlhšia merala viac ako 50 kilometrov. Veríme, že ďalšie dve bikesharingové stanice v Podunajských Biskupiciach budú využívané širokou verejnosťou, pretože zelené a ekologické riešenia sú jedinou reálnou alternatívou ako uchovať a zveľaďovať zdravé životné prostredie aj pre nasledujúce generácie,“ dodáva mestská časť na sociálnej sieti.

Aktuálna pandémia koronavírusu navyše ukázala, že jazda Slovnaft BAjkom aj bezpečná. V rámci pravidelnej údržby sa totiž žlté bicykle čistia a dezinfikujú. Žlté bicykle sú aktuálne neoddeliteľnou súčasťou verejnej dopravy v hlavnom meste.

Zdroj: Podunajské Biskupice – Oficiálna stránka Mestskej časti Bratislava