V Rači tento rok pribudlo až dvanásť kvetinových lúk

675

Tento rok oddelenie životného prostredia a dopravy v Rači vysadilo 12 plôch kvetinových lúk. Kvetinové lúky môžete nájsť na dvoch plochách v Zdravotnom stredisku na Tbilinskej, na Alstrovej – Pri vinohradoch, na Cígeľskej 18 pri Rustaveliho ulici, na Žarnovickej 3, Závadskej 18, na Kubačovej 21 pri Miestom úrade, na Strelkovej, Plickovej 5 pri fontáne, pri ubytovni na Kadnárovej 10 a na Peknej ceste 2C pred Lidlom.

Lúky majú spríjemniť prostredie, priniesť pestrosť do mestského prostredia a v neposlednom rade pomôcť aj opeľovačom a inému hmyzu nájsť si potravu a útočisko v letných mesiacoch. Novovysadené kvetinové lúky sú rôznorodé zmesi letničiek aj trvaliek.

Experimentálna kvetinová lúka na Hečkovej je tento rok ponechaná bez zásahu a miesia sa v nej vysadené druhy z minulého roka s pôvodnými druhmi tráv a iných bylín.

Okrem takýchto lúk nájdete v Rači aj lúky s divokejším porastom, ktoré sú v zmenenom režime kosenia napr. nad trafostanicou na Rustaveliho, nad trafostanicou na Závadskej alebo kopec na Sklabinskej ulici.

Zdroj: MČ Rača