V Ružinove prebieha výmena piesku vo všetkých detských pieskoviskách

510

Každý rok v tomto období prebieha v celom Ružinove výmena piesku vo všetkých pieskoviskách, ktoré sú v správe mestskej časti. Každý rodič asi najlepšie pozná zopár svojich obľúbených, ale celkovo ich je takmer šesťdesiat. Celá táto akcia si vyžaduje nasadenie desiatok kolegov na niekoľko dní, množstvo techniky, ale aj priaznivé počasie.

V Ružinove máme takmer 70 detských ihrisk v správe mestskej časti a pieskoviská nájdete na 58 z nich. Na prelome marca a apríla sme vo všetkých vymenili piesok. Znamenalo to nasadiť osem pracovných skupín kolegov z Ružinovského podniku, pätnásť nákladných áut a tri bagre. Celkovo sa vyviezlo až tisíc ton, teda milión kíl piesku.

Túto ligisticky náročnú akcie zvládli pracovníci Ružinovského podniku v plnom nasadení iba za päť pracovných dní.  V čase uzávierky tohto čísla Ružinovského Echa začínala montáž tienidiel na pieskoviskách.

(Poznámka: Okrem ihrísk v správe mestskej časti sú na území Ružinova napr. aj súkromné, ktoré patria k bytovým domom, prevádzkam alebo nákupným centrám. Tie si údržbu riešia samostatne.)

Zdroj: Ruzinov.sk