V Ružinove sa začali práce na novej škole

819

Za posledných 53 rokov v Ružinove pribudlo vyše 18 tisíc nových bytov, vyše 30 tisíc obyvateľov a žiadna nová škola.

„Že potrebujeme viac miesta v školách pre naše deti, to všetci vieme. Demografická prognóza, ktorú sme si dali urobiť, ukazuje, že v najbližších rokoch budeme kapacitu našich škôl potrebovať navýšiť o približne 700 žiakov. No a spolu s pani riaditeľkou základnej školy Medzilaborecká, pani Ivetou Jančarik Hajduovou sme poklepali základný kameň novej školy, ktorá vznikne rozšírením areálu tejto základnej školy,“ približuje starosta Ružinova Martin Chren s tým, že práce začínajú ihneď.

Technicky je to len rozšírenie súčasnej školy, ale fakticky ide o plnohodnotnú novú základnú školu. Pribudne pavilón s triedami a samostatný pavilón s novou telocvičňou. Rozšíri sa existujúca jedáleň a vymenia sa aj prestrešenia nad chodníkmi medzi pavilónmi, ktoré už na niektorých miestach doslova odhnívajú.

95 % nákladov by mala mestská časť získať preplatené z fondov EÚ, aj vďaka spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.  

Práce začínajú ihneď a budú prebiehať tak, aby to najhoršie, najmä uloženie základovej dosky bolo hotové do konca prázdnin. No a 1. septembra budúceho roka by už v novej škole mali sedieť prví žiaci.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova