V športovom areáli Ivana Bukovčana pribudne boulder stena

1133

Revitalizácia športového areálu je postupná a načasovaná tak, aby plánovaná prístavba a nadstavba základnej školy Ivana Bukovčana neovplyvnila realizované práce.

„Možno ste si všimli výstavbu drevenej nosnej konštrukcie, ktorá bola osadená do priestoru pri bežeckej dráhe a ktorá sa postupne mení na umelú lezeckú stenu s dopadovou zónou. Ide o investíciu mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves, ktorá prinesie kvalitný lezecký element do Devínskej Novej Vsi a ponúkne pre staršie deti aktivitu a fyzické výzvy tak prospešné pre dnešnú mládež,“ približuje mestská časť na sociálnej sieti. Tento zámer bol jedným z prioritných v oblasti športu a komisia športu a kultúry ju odporučila realizovať.

Čo je bouldering?

Názov pochádza z anglického slova boulder (balvan). Bouldering je druh lezenia bez použitia lana na malých skalných blokoch, nízkych skalách alebo výškovo nízkej stene. Bouldrovka je časť steny, kde sa lezie niekoľko metrov nad zemou a dopadisko je tvorené špeciálnymi matracami.

V prenesenom význame slovo boulder znamená nejaký lezecký problém, ktorý chce lezec zdolať, resp. preliezť. Väčšinou sú to farebne vymedzené trasy, kde sa používajú len konkrétne chyty a stupy (väčšinou lezec stúpa len to, čo predtým chytil).

Bouldering si získal svoju popularitu hlavne u začínajúcich lezcov vďaka svojej nenáročnosti vzhľadom na vybavenie a skúsenosti.

Zdroj: Devínska Nová Ves