Veľké Leváre finalizujú rekonštrukciu interiéru kultúrneho domu

642

V kultúrnom dome sa na začiatku novembra začali realizovať stavebné práce. Cieľom bolo zrekonštruovať spoločenskú sálu a vstupnú halu. V rámci aktuálne realizovanej druhej etapy sa vybúrali pôvodné drevené obklady, vymenili rozvody vykurovania a vykurovacie telesá, vymenili zavesený strop, zrekonštruovali rozvody elektrickej energie a osadili LED svietidlá.

Spoločenskú sálu Veľké Leváre vybavili klimatizáciou, v sále i vo vstupnej hale je nainštalovaný akustický strop zlepšujúci akustické vlastnosti priestorov. Vymenené sú tiež podlahy, všetky interiérové dvere a obklady stien. Vybudovaná je tiež šatňa na odkladanie kabátov. Rekonštrukčné práce sa chýlia ku koncu.

Plánovanou treťou etapou bude v budúcnosti vybudovanie a zariadenie novej kuchyne s chladiacimi boxami, rozšírenie knižnice a vybudovanie baru pre účely organizácie spoločenských podujatí.

Projekt obec Veľké Leváre realizuje vďaka finančnej podpore z fondov Európskej únie, konkrétne z Európskeho fondu regionálneho rozvoja z programu IROP REACT-EÚ. Kultúrny dom bude po rekonštrukcii sprístupnený v januári budúceho roka 2024.