Veľký Draždiak a psíčkari. Mestská časť vyzýva k ohľaduplnosti

1347

Počas hlavnej letnej sezóny kúpania dostáva mestská časť Petržalka mnoho podnetov od občanov sťažujúcich sa na kúpajúcich sa psov v Draždiaku alebo voľne sa pohybujúcich psov na brehu jazera.

V areáli jazera Veľký Draždiak, však platia určité zákazy medzi, ktoré patrí zákaz voľného pohybu psov a zákaz vstupu psov do vody.

Mestská časť na to upozorňuje niekoľkými zákazovými tabuľami umiestnenými brehoch jazera, napriek tomu sa stále nájdu jedinci, ktorí zákazy porušujú.

Čo v prípade, že ste svedkami porušovania nariadenia?

Kontrolu dodržiavania pravidiel nariadenia má v kompetencii mestská polícia, ktorá má jediná oprávnenie vyzvať majiteľa psa, aby sa legitimoval a v prípade spáchania priestupku ho môže pokutovať. Ak na majiteľa psa nezaberie slovné upovedomenie, máte plné právo privolať hliadky mestskej polície.

Mestská časť tak apeluje na psíčkarov, aby zákazy nebrali na ľahkú váhu a využívali iné vodné plochy, na ktoré sa tieto zákazy nevzťahujú, ako napríklad Chorvátske rameno alebo Malý Draždiak.

Je to jediné jazero v rámci Petržalky, kde sa môžu Petržalčania v letných horúčavách osviežiť, preto treba byť k sebe tolerantní, najmä počas rušnej letnej sezóny.

Zdroj: Petržalka