Víkend otvorených parkov a záhrad aj u Pistoriho

1360

Staré Mesto má čo ukázať! Pistoriho Palác, jedno zo Staromestských centier kultúry a vzdelávania, bude lákadlom tohto ročníka obľúbeného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorý – veríme – by sa mal uskutočniť 4. – 6. júna. Veľkolepú záhradu lekárnika Pisztoryho, ktorá sa vraj tiahla až pod Slavín, tu už síce nenájdete (padla za obeť rozparcelovaniu pozemkov v povojnovom stavebnom boome po skončení 1. svetovej vojny), no stále je tu toho dosť na obdivovanie.

V Pistoriho paláci, ktorý je zároveň spoluorganizátorom „Víkendu“ sa už na príprave júnového podujatia naplno pracuje. Bratislavčania sa môžu tešiť aj na záhradku na nádvorí paláca.

„Naše podujatie je o upozorňovaní na potrebu zelene, ale aj o predstavovaní pozitívnych príkladov. Tu budete mať možnosť spoznať aktivity v rámci veľmi obmedzených možností a vidieť, že aj to sa dá,“ informujú na svojom FB profile členovia Pistori tímu.

„Dvor je síce v prestavbe, no my sa veľmi tešíme, že ho budete môcť vidieť. Mnohí ho určite máte v pamäti úplne inak. Nádvorie bude zaradené v našej ponuke aj v rámci okruhu Palácové záhrady so sprievodcom,“ sľubujú.

Zdroj: Staré Mesto; Foto: Katka Králiková, Pistoriho palác