Víťazom ČSOB maratónu sa stal Taras Ivaniuta z Ukrajiny

998

Bratislavský maratón je sviatok pre všetkých bežcov, a to nielen zo Slovenska, ale aj z ďalších viac ako 50 krajín sveta.

Tohtoročná účasť bežcov bola fantastická a o výbornú atmosféru pri štarte sa postaral Kali. Bolo vidieť, že si to všetci užívajú! Bez ohľadu na dosiahnutý čas, každý účastník, kto sa postaví na štart, je víťaz. Totiž, za každým maratónskym či polmaratónskym behom sú dlhé desiatky až stovky hodín príprav a prekonávania samého seba,“ uviedol na štarte predseda BSK Juraj Droba.

Keď spočítame doterajších 18 ročníkov, dosiaľ sa ho zúčastnilo už viac ako 100.000 bežcov, ktorí odbehli bezmála 1,5 milióna kilometrov. „A za toto patrí organizátorom obrovská poklona,“ dodal Droba.

Víťazi ČSOB maratón

Muži:

1. Taras Ivaniuta (UKR) 2:22:23

2. Roman Fosti (EST) 2:23:46

3. Kosek Pawel 2:27:57

O tretie miesto bol boj, štvrtý Tomasz Kozlowicz dobehol len 2 sekundy po Pawelovi v čase 2:27:59