Vlaky na trati Bratislava – Komárno meškajú

2158

Od nedele 13. decembra jazdí na železničnej trati štátny dopravca. Prvé dni prevádzky poznamenalo časté meškanie spojov. Podľa ich štatistík bolo priemerné meškanie 14 minút, najväčšie 67 minút. Z 59 spojov meškalo desať, dva spoje boli odrieknuté.

„Počas prvého dňa sa vyskytli menšie problémy na dvoch súpravách. U jednej bol problém v komunikácii medzi lokomotívou a riadiacim vozom, v druhom prípade bol zvýšený tlak v brzdovom systéme,” povedal hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč.

Noví rušňovodiči aj iné zloženie súprav

Štátny dopravca väčšinu spojov zabezpečuje súpravami, ktoré sú zložené z lokomotívy a vagónov. Súkromný RegioJet na trati používal hlavne motorovej jednotky, ktoré majú lepšiu akceleráciu (zrýchlenie) ako klasické súpravy. Isté problémy môže spôsobiť aj fakt, že na trati jazdia noví rušňovodiči, ktorí nemali dostatočný čas na dostatočné spoznanie trate.

Od nového cestovného poriadku jazdí na trase celkom 59 vlakov. V pracovné dni je základný hodinový takt medzi Bratislavou a Dunajskou Stredou 30 minút, v úseku Bratislava – Kvetoslavov 20 minút.

Prečítajte si tiež:
Na trati z Bratislavy do Komárna už jazdí štátny dopravca