Vo Vajnoroch funguje infolinka, ktorá uľahčí seniorom prístup k očkovaniu

1028

V mestskej časti Vajnory minulý týždeň spustili veľkokapacitné očkovacie centrum. Spolu s infolinkou funguje už aj očkovací taxík pre seniorov a osoby s vážnymi zdravotnými ťažkosťami.

„Už funguje aj infolinka, ktorá je určená pre seniorov a zdravotne znevýhodnených, ktorým chceme uľahčiť prístup k očkovaniu a využiť možnosť, že vo Vajnoroch sme otvorili v spolupráci s Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a spoločnosťou BIONT očkovacie centrum.“ približuje mestská časť na sociálnej sieti.  

Infolinka 0910 634 977 slúži na pomoc s registráciou na očkovanie pre seniorov a zdravotne znevýhodnených. Prostredníctvom tejto infolinky si vedia tieto dve skupiny občanov dohodnúť očkovací taxík, ktorý ich bezplatne dopraví z domu na očkovacie centrum a späť.

Kto sa môže objednať ?

  • seniori nad 65 rokov
  • zdravotne znevýhodnení, osoby s vážnymi zdravotnými problémami.

Ako a kedy sa objednať ?

Objednať sa treba na infolinke 0910634977. Linka je k dispozícii v pondelok, utorok a štvrtok od 8:00 do 16:00.

„Obe služby sú k dispozícii výhradne pre obyvateľov mestskej časti Vajnory. Zároveň vás žiadame, aby ste na linku telefonovali iba v prípade záujmu o využitie vyššie zmienených služieb. Na všeobecné informácie ohľadom očkovania sa v Očkovacom centre vo Vajnoroch slúži infolinka 0800 174 174.“ dodáva samospráva.

Zdroj: Vajnory