Vyberte sa na špacírku račianskymi vinohradmi

1694

Vinohradnícka tradícia patrí k Rači už dlhé roky. Pozývame vás ochutnať to najlepšie, čo sa v račianskych vinohradoch dopestovalo a spoznať miestnych vinárov. Tešiť sa môžete aj na slávnu frankovku.

Račianski vinári a vinohradníci robia víno najmä pre radosť. Ich vinohrady nie sú rozľahlé, ale vína fantastické. Ochutnajte račiansku frankovku a ďalšie skvelé odrody priamo od našich výborných vinárov na miestach, kde vinič s láskou pestujú. Každý účastník môže navštíviť pivnice miestnych vinárov a ochutnať vína výlučne z hrozna, ktoré bolo dopestované na račianskych svahoch. Do tohto ročníka sa podarilo zaradiť až 20 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno 25 vybraných vinárov v okruhu 3,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru.

Milovníci vína sa môžu tešiť na novinku – všetky fľaše vína, ktoré budú na danom podujatí v ponuke, budú označené garančnou známkou „Garancia pôvodu Terroir Rača – Víno výlučne z račianskych viníc“. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Svoje pivnice otvoria títo vinári:
Karol Švec, Jozef Štibrány, Dušan Žitný, Augustín Zacharda, Michal Kompauer, Peter Adamko, Eduard Brychta, Martin Wengh, Ľuboš Žitný, Pavol Chvostek, Karol Križanovič, Rudolf Rakyta, Lukáš Hulanský, Miloš Máťuš a Peter Stovíček.

Do projektu sa zapojili aj miestne reštaurácie a ich šéfkuchári pripravia rôzne špeciality:
– reštaurácia Sedmička
– reštaurácia Jennyv
– reštaurácia Račiansky dvor
– reštaurácia LOZANO
– hotel a reštaurácia BIVIO
– záhradná reštaurácia Šinweg

Našim vinárom prajeme veľa vlahy, slnka a bohatú úrodu a vás srdečne pozývame na štvrtú Špacírku po račanských vinohradoch už tento víkend. Na zdravie! 

Zdroj: Facebook Račiansky vinohradnícky spolok