Vynovenú lanovku z Kamzíka na Železnú studničku by mali spustiť už v marci

1011

Po skončení letnej sezóny sa mestská časť Nové Mesto pustila do dôležitej rekonštrukcie sedačkovej lanovky z Kamzíka na Železnú studničku, ktorá má tento rok 50 rokov. Veľkú časť prác na dolnej a hornej stanici už má za sebou.

Na hornej stanici urobila mestská časť kompletnú hydroizoláciu nástupišťa, prístupovej aj výstupovej lávky a položila nový asfalt. „Postavili sme novú pokladňu, nové betónové schodisko k bufetu, nový výstupný chodník zo schodiska,“ približuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Natiahla sa tiež nová elektroinštalácia a osadilo nové zábradlie a koridor. „Na dolnej stanici sa zbúrali staré prístupové a výstupové lávky, ktoré sme nahradili novými z oceľovej konštrukcie. Zaizolovali sme strechu, rozšírili nástupište pre cyklistov, osadili nové zábradlie. Pribudlo aj nové odpadové potrubie,“ dodáva.

Výsledkom rekonštrukcie budú kvalitnejšie a bezpečnejšie prostredie lanovky. Mestská časť má ešte pred sebou niekoľko prác a úprav, ak všetko pôjde hladko, lanovku vo vynovených priestoroch pustí už v marci.

Zdroj: Rudolf Kusý