Výstavba obchvatu je vo finále. Položili sme poslednú vrstvu asfaltu

1879

Stavebné práce nového obchvatu obcí v mikroregióne Malokarpatska sú ukončené. Cestári položili poslednú, obrusnú vrstvu asfaltobetónu. Motoristi budú môcť prejsť po novej ceste už na jeseň tohto roka.

„Pustili sme sa do projektu, o ktorom sa desať rokov len rozprávalo. Podarilo sa nám to vďaka konštruktívnej spolupráci s primátormi a starostami v území. Cez obce bude jazdiť menej áut a zvýšime tiež bezpečnosť cestnej premávky,“ uviedol Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Úplne nová cesta spája diaľničnú križovatku Triblavina s cestou III/1059 v katastri obce Chorvársky Grob. Nový obchvat prinesie zlepšenie dopravnej situácie, časovú úsporu pre vodičov, ale najmä odbremenenie obcí Chorvátsky Grob, Slovenský Grob a mestskej časti Vajnory od tranzitnej dopravy.

„Touto etapou nekončíme. Pripravili sme štúdiu trasovania obchvatu od Svätého Jura, cez Pezinok, Modru až po Dubovú. Na úsek zo Slovenského Grobu po Grinavu máme spracovanú dokumentáciu preúzemné rozhodnutie,“ doplnil Juraj Droba.

Projekt výstavby prvej etapy obchvatu obcí Malokarpatska má dĺžku 1,7 kilometra a je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorý zastrešuje Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI).

AKTUALIZOVANÉ Na ceste už sú nakreslené aj čiary, pozrite si najnovšie fotografie:

VIAC INFORMÁCIÍ O PROJEKTE: tu