Festival je symbolicky venovaný 30 výročiu Nežnej revolúcie a oslave slobody vo všetkých jej pozitívnych podobách v dielach autorov, ako sú: Miklós H. Vecsei, William Shakespeare či Václav Havel
pod vedením režisérskych osobností: ifj. Attila Vidnyánszky, Ondrej Spišák, Marek Zákostelecký, SKUTR.

Pozvanie na FESTIVAL ASTORKA 2019 prijali divadlá: Vigszínház z Budapešti, Dejvické divadlo z Prahy, Divadlo Jonáša Záborského z Prešova a Divadlo v Dlouhé z Prahy.

Počas jedného týždňa sa na doskách ASTORKY predstavia napríklad Géza D. Hegedűs, Lenka Krobotová, Miroslav Krobot, Jaroslav Plesl, Vladimír Polívka, Simona Babčáková, Igor Kasala, Michal Novodomský, Ján Vondráček a mnohí ďalší slovenskí i zahraniční herci.

XV. FESTIVAL ASTORKA 2019 prináša umelecké zobrazenie súčasnosti i minulosti postsocialistických krajín, budeme sa zamýšľať nad ľudským konaním v časoch totality a po jej páde, nad smerovaním našich spoločností v novej demokracii od roku 1989.

Viaceré inscenácie sa priamo spájajú s osobou Václava Havla (DJZ, Divadlo v Dlouhé, rovnako ako Scénické rozhovory a dokument Jana a Adama Nováka Občan Václav Havel jede na dovolenou.

Súčasťou festivalu sú tradične aj koncert nočný jazz v ASTORKE (PETER LIPA & BAND), fotografická dielňa pre študentov fotografie a dokumentu pod vedením Pavla Breiera a s ňou súvisiace fotografické výstavy.
Viac o programe: osobitne priložená TS Festival Astorka alebo link http://www.astorka.sk/page/8394/festival-astorka

Príloha: Program