Zajtra sa rozdá vyše 15 000 vysvedčení na župných školách

597
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.23.3″ custom_padding=“0px|||||“][et_pb_row _builder_version=“3.23.3″ custom_padding=“0px|||||“][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.23.3″][et_pb_text _builder_version=“3.23.3″]

Na 54 stredných školách, ktorých zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, zajtra dostane vysvedčenie 15 048 študentov.

„Pred našimi študentami sú dva mesiace prázdnin a verím, že si ich všetci poriadne užijú. Viacerí z nich sa v septembri vrátia do vynovených škôl či internátov. Rovnako tak ich v novom roku budú na školách vítať oddýchnutí profesori, ktorým župa aj v prichádzajúcom školskom roku bude preplácať ich mimoškolské aktivity a prispievať im na ďalšie vzdelávanie. Pretože škola decká musí nielen baviť, ale sa v nej musia aj dobre cítiť a mať kvalitný pedagogický tím,“ predostrel predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Na župných školách zajtra rozdajú triedni učitelia viac ako 15 000 vysvedčení. Maturanti už svoje majú a takisto majú v rukách svoje výučné listy aj študenti z viacerých učebných odborov, ktorí už prešli záverečnou skúškou.

Bratislavská župa aj počas nasledujúcich prázdnin bude pokračovať v rekonštrukcii viacerých škôl. Gymnázium na Hubeného v Bratislave bude mať po lete zrekonštruované sociálne zariadenia, zdravotechniku a inžinierske siete v telocvični za takmer 50 000 eur. Oprava schodiska pred internátom a izieb na 4. poschodí školského internát na Saratovskej ulici v Bratislave budú stáť spolu 213 451 eur. Za vyše 160 000 eur bude na Strednej zdravotníckej škole na Záhradníckej ulici v Bratislave zrekonštruovaná strecha, výmena kotlov vrátane príslušenstva na Gymnáziu K. Štúra v Modre bude stáť 95 000 eur. Nové šatne pri telocvični dostanú žiaci Gymnázia v Pezinku a opravené sociálne zariadenia budú v septembri čakať na poslucháčov Jazykovej školy na Vazovovej 14 v Bratislave. Komplexná rekonštrukcia telocvične za 405 000 eur sa v lete dokončí aj na SOŠ polygrafickej v Bratislave, kde sa počas leta aj vymenia rozvody vody za 54 000 eur a podlahy za takmer 30 000 eur. Podlahy a kanalizácia sa budú meniť aj na SOŠ pedagogickej v Bratislave a Obchodná akadémia Dudová a Škola umeleckého výtvarníctva Josefa Vydru dostanú nový náter interiéru či nové podlahy.

Bratislavský samosprávny kraj ako zriaďovateľ 54 stredných škôl na území kraja, v ktorých zamestnáva vyše 2 000 učiteľov, bude aj v najbližšom školskom roku pokračovať v preplácaní mimovyučovacej činnosti učiteľov. V priemere je to za mesiac až 11 000 hodín mimovyučovacej činnosti, počas ktorej sa však učitelia stále venujú študentom. Či už v krúžkoch, koordináciou dobrovoľníckych aktivít, prácou v školskej knižnici, pomocou v redakciách školských časopisov, či pri prípravách rôznych kurzov pre študentov.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]