Založte si komunitnú záhradu s podporou hlavného mesta!

2024

Vytvorte spolu so susedmi vo vašom okolí komunitnú záhradu, priestor, kde sa okrem pestovania ovocia, zeleniny a byliniek, môžete stretávať či organizovať susedské podujatia. Záhradkárčenie, ale aj posedenie v príjemnom prostredí teraz mnohí oceníme viac ako kedykoľvek predtým.

Proces zakladania komunitných záhrad mesto zjednodušilo:

  • Pripravilo 14 pozemkov vo vlastníctve a správe Magistrátu, ktoré sú predschválené na vytvorenie komunitnej záhrady, vďaka čomu ušetríte čas.
  • Mesto vytvorilo prehľadnú stránku https://bratislavskisusedia.sk/temy/komunitne-zahrady, na ktorej nájdete množstvo užitočných informácií, návody, dokumenty na stiahnutie a nový formulár, prostredníctvom ktorého požiadate o založenie komunitnej záhrady na vybranom pozemku.
  • Navyše v rámci grantového programu Komunity môžete teraz získať aj finančnú podporu pre váš komunitný priestor. Pre záujemcov a záujemkyne o podporu odporúča mesto webinár k výzve 14.4. 15:00 – 16:30. Prihlásiť naň sa môžete mailom na adrese nadacia@bratislava.sk. Podrobné informácie o výzve nájdete TU.

Táto grantová výzva je otvorená do 30.4.2021.

Ak sa zaujímate o záhradkárčenie v menšom merítku, zaregistrujte si predzáhradku na https://bratislavskisusedia.sk/temy/predzahradky

Zdroj: Bratislava-hlavné mesto SR