Žiaci prvého stupňa Spojenej školy na Pankúchovej potešili dôchodcov vianočnými koledami

1096

Posledný mesiac pred Vianocami sa v triedach prvého stupňa Spojenej školy na Pankúchovej niesli melódie vianočných kolied. Deti usilovne nacvičovali svoje vystúpenie pre dôchodcov žijúcich v Dome tretieho veku, ktorý sa nachádza neďaleko školy. Každú voľnú chvíľku v školskom klube maľovali obrázky, pohľadnice a vianočné priania, ktoré darovali po vystúpení dôchodcom.

Vystúpenie sa konalo 15. decembra priamo pod oknami domova dôchodcov. Malí speváci boli už od rána netrpezliví a chceli čo najskôr predviesť čo sa naučili. Diváci čakali na balkónoch a privítali deti potleskom.

„Nadšený spevácky výkon viac ako sto detských hlasov bol odmenený dlhotrvajúcim potleskom a poďakovaním. Vystúpenie zaujalo aj okoloidúcich, ktorí sa pristavovali a spievali a tancovali spolu s nami. Na záver naši žiaci odovzdali seniorom svoje umelecké diela a za odmenu od nich dostali malé darčeky. Predsviatočný čas, ktorý sme spolu strávili sa niesol naozaj v dojemnom duchu. Obojstranná pozitívna energia a sympatie nakoniec znamenali, že tato naša spoločná akcia nebola posledná. Už sa tešíme na ďalšie stretnutie,“ dodáva Katarína Patúcová, zástupkyňa pre IB.