Zomrel Ľubomír Petrák, dlhoročný starosta Hurbanovej Vsi

3777
Ľubomír Petrák (* 6.8.1961 Myjava - † 20.2.2021 Bratislava)

Vo veku 59 rokov zomrel poslanec Národnej rady a dlhoročný starosta obce Hurbanova Ves Ľubomír Petrák.

Narodil sa 6. augusta 1961 v Myjave. Vyštudoval Strojnícku fakultu (SjF) Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, odbor dopravná a manipulačná technika. V období 1985 – 1993 pôsobil ako odborný asistent na Katedre častí strojov a prevodov Strojníckej fakulty. V rokoch 1990 – 1993 bol poslancom Obecného zastupiteľstva v Hurbanovej Vsi (okres Senec). V roku 1993 sa stal starostom obce a odvtedy pôsobil v tejto funkcii nepretržite. Okrem volenej funkcie bol živnostníkom a konateľom vo viacerých súkromných spoločnostiach.

Petrák bol od roku 2006 poslancom NR SR za stranu Smer – sociálna demokracia. Zároveň bol členom predsedníctva Smeru-SD, v minulom volebnom období bol šéfom školského výboru. V súčasnosti zastával funkciu podpredsedu výboru.

Dve volebné obdobia sme spolu pracovali v NR SR a posledné tri roky bol mojím kolegom, starostom, a robili sme spolu na rozvoji Bratislavského kraja. Bol starostom Hurbanovej Vsi. Ľuba som mal rád, pretože bol vždy férový, slušný a išlo mu o výsledok. V parlamente sa nikdy nezapájal ani do vulgárnych hádok, ani do ideologických vojen. Stranícky bol síce ‚z opačného‘ brehu, ale pri ňom som to vôbec nevnímal. Drž sa tam hore Ľubo,“ vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

Ľubomír Petrák bol ako starosta členom Rady partnerstva za Podunajsko, ale hlavne človek, ktorý vždy vnímal priority Bratislavského samosprávneho kraja a za ne aj bojoval.