12-ročný Aďo si ako jediný v Bratislave mohol vyskúšať jazdu megatrolejbusom

1988

12-ročný Adrian je azda najväčším fanúšikom Mestskej hromadnej dopravy. Zbiera modely trolejbusov, zapisuje si čísla autobusov a doslova prenasleduje električky s foťákom. Sníva o tom, že sa raz stane vodičom.

Pred časom, keď Dopravný podnik menil trasovanie električiek, prijímali brigádnikov – informátorov, ktorí radili ľuďom, ako cestovať. Prihlásil sa aj Aďo, ktorý mal vtedy iba 11 rokov. Bol tým najlepším kandidátom a ťažko by našli niekoho zhovorčivejšieho a ochotnejšieho, kto by o doprave vedel toľko, ako on.

Problémom bol iba jeho nízky vek, kvôli ktorému ho nakoniec nemohli zamestnať. Aďo to však nevzdal, zohnal si letáky a uprostred najväčšej zimy vo voľnom čase celé dni stál na zastávkach a informoval ľudí v električkách dobrovoľne. Keďže ho Dopravný podnik nezamestnával, nemohli ho oceniť finančne, no pred Vianocami sa mu rozhodli zorganizovať prekvapenie, na ktoré len tak nezabudne.

V Bratislave testovali unikátny 24-metrový megatrolejbus – najsledovanejšie vozidlo na Slovensku, ktoré si túžil vyskúšať asi každý. Testy však museli byť neverejné a striktne bez cestujúcich. Dopravnému podniku sa však podarilo dohodnúť pre Aďa jednu špeciálnu výnimku a zorganizovali pre neho súkromnú prehliadku a jazdu cez celú Bratislavu.

Tá radosť v Aďových očiach je nefalšovateľná. Ako jediný v Bratislave si mohol vyskúšať jazdu megatrolejbusom. A pokiaľ sa nestane v budúcnosti minimálne hovorcom DPB, určite taký bude raz šoférovať.

Zdroj: Dopravný podnik