5 tipov na veľkonočné zážitky v Bratislave

1448
Foto: Danubiana Meulensteen Art Museum; m-ARK

Posledné dva roky sme Veľkú noc trávili inak ako bolo zvykom. Ich prežívanie ovplyvňovali pandemické opatrenia. Tento rok je situácia iná a my sa môžeme po čase nadýchnuť. Bratislavská organizácia cestovného ruchu prináša pár tipov, ako si tieto príjemné voľné chvíle v našom meste čo najviac užiť. 

Veľkonočná plavba po Dunaji

Vychutnajte si sviatočné chvíle počas plavby popod mosty, užite si večernú panorámu starej a modernej Bratislavy a za tónov živej hudby si doprajte chutnú večeru na modernej výletnej lodi. Nalodiť sa môžete na Zelený štvrtok 14. apríla o pol siedmej večer. Ponorte sa do podmanivej atmosféry osvetlených pamiatok, keď mesto spomaľuje a jeho svetlá sa odrážajú na vode. Lístok si môžete zakúpiť TU.

Zdroj: BTB

Zážitok z umenia

Voľnejšie dni počas veľkonočných sviatkov môžu byť príležitosťou pre návštevu jedného z najromantickejších múzeí moderného umenia v Európe – Danubiana Meulensteen Art Museum. Až do 27. mája je otvorená výstava AD SNIJDERS – RETROSPEKTÍVA.  Zároveň bola do 29.5.2022 predĺžená výstava BOŽENY PLOCHÁŇOVEJ – ILUSTRÁCIE. Aktuálne výstavy nájdete TU.

Vyvetrajte si hlavu v prírode

Už tradične sa počas sviatkov množstvo ľudí rozhodne oddychovať v prírode. V okolí Bratislavy sa nachádza hneď niekoľko lokalít, na ktorých narazíte na menej ľudí, prípadne sa na mieste ocitnete úplne osamote. Vyberte sa na zrúcaninu menej známeho hradu Biely Kameň nad vinohradníckym mestečkom Svätý Jur, k čarovnej Jarovskej bažantici alebo na Malý Slavín.

Ochutnávka lokálnych vín

Ak si počas rušných pracovných týždňov nestíhate dopriať trochu radostí, môžete tak urobiť už tento piatok. Národný salón vín ponúka aj v tento deň, obľúbený degustačný program – 72 vín za 100 minút. Ochutnajte tie najlepšie vína a začnite tak prichádzajúce sviatky v pokoji a bez stresu. Viac informácií nájdete TU.

Vytiahnite bicykel

Prvé teplejšie dni každoročne vylákajú desiatky cyklistov na obľúbené bratislavské cyklotrasy. V meste a okolí je ich hneď niekoľko. Spravte si cyklovýlet po Bratislavskej hrádzi alebo k Biskupickým luhom. Adrenalínovú jazdu si vyskúšate po lesných cestičkách Bratislavského lesoparku. Svoj bicykel si odveziete dokonca aj sedačkovou lanovkou, ktorá premáva medzi stanicami Kamzík a Železná studnička. Vyskúšajte cyklotrasy po brehu Dunaja alebo priamo v lese.

Zdroj: Bratislavská organizácia cestovného ruchu