Agáta Hlavenková vydala nový singel

911

Talentovaná speváčka z Malaciek Agáta Hlavenková vydala v januári svoj druhý singel s názvom V údolí vrán. Jej prvý, nazvaný Vesmír, vyšiel ešte v roku 2019, odvtedy speváčka uvažovala o svojom ďalšom hudobnom smerovaní.  

Debutový album i ďalšie single plánuje vydať už v tomto roku. „Ubehol takmer rok a pol od Vesmíru a veľmi dobre si uvedomujem, že už je najvyšší čas dať von niečo ďalšie. Minulý rok sa mnohé veci skomplikovali, a to nielen kvôli koronavírusu. Tento rok sa teším na vydávanie pesničiek vo veľkom,“ hovorí speváčka, ktorú sme mali možnosť pred pandémiou vidieť aj na koncertoch v Malackách.  

Skladba V údolí vrán vznikla ešte pred dvoma rokmi. Autorka a zároveň interpretka bola už vtedy presvedčená, že raz vyjde ako singel. Pieseň je zaujímavá predovšetkým kontrastom živelnejšej hudby a pochmúrnejšieho textu. Podobný kontrast budete môcť nájsť aj v budúcej tvorbe Agáty Hlavenkovej, ktorá obľubuje zmysluplný text na zamyslenie v kombinácii s chytľavou rytmikou pesničky. Agátu v skladbe sprevádza aktuálna zostava jej kapely, teda gitarista Robert Spurný, basgitarista Jakub Kolesár, bubeník Dominik Špuler a klávesista Damian Szabó.   

Nový singel Agáty Hlavenkovej V údolí vrán si môžete vypočuť cez Youtube.

Zdroj: malacky.sk; Text: M. Binčík, foto: archív A. Hlavenkovej