Aj v auguste nové okná, šatne, vstupné priestory, či oprava strechy na župných budovách

757
[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“3.23.3″ custom_padding=“2px|||||“][et_pb_row _builder_version=“3.23.3″ custom_padding=“0px|||||“][et_pb_column type=“4_4″ _builder_version=“3.23.3″][et_pb_text _builder_version=“3.23.3″]

Bratislavský samosprávny kraj začína v polovici prázdnin ďalšie opravy a rekonštrukcie na siedmich školách, jednom Domove sociálnych služieb a jednom školskom internáte, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Na ich realizáciu župa investuje viac ako milión eur.  

„Na svojich budovách nerobíme len väčšie rekonštrukcie ako je výmena striech, okien, dverí či realizácia zateplenia, ale súčasťou sú aj menšie opravy tak vo vnútorných ako aj vonkajších priestoroch. Napríklad v školskom internáte na Saratovskej 26/B v Bratislave prebieha rekonštrukcia trafostanice za takmer 50 000 eur. V bratislavskom Domove sociálnych služieb Integra pribudne v rámci rekonštrukcie kuchyne za takmer 46 000 eur aj nové nerezové vybavenie,“ upresnil bratislavský župan Juraj Droba.

Oprava poškodenej časti fasády a zvodov v sume viac ako 12 000 eur sa bude realizovať na Základnej škole a gymnáziu s vyučovacím jazykom maďarským v Bratislave na Dunajskej ulici. Nové okná pribudnú na bratislavskej Strednej odbornej škole podnikania na Strečnianskej 20, kde sa ráta s celkovými nákladmi takmer 123 000 eur. Krajšie vstupné priestory, sociálne zariadenia, hráčske šatne na objekte športovej haly SOŠ bude mať Stredná odborná škola na Myslenickej 1 v Pezinku. Na opravu pôjde približne 95 000 eur. V internáte tejto školy sa zároveň pripravuje rekonštrukcia vstupných priestorov v troch odborných učebniach za viac ako 111 000 eur.

Na bratislavskej Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej K. Adlera je zase plánovaná rekonštrukcia a modernizácia vonkajšieho športového areálu. Tá vyjde župu na takmer 365 000 eur. Stredná odborná škola elektrotechnická na Rybničnej 59 v Bratislave bude mať po prázdninách vymenený areálový rozvod ústredného kúrenia, teplej úžitkovej vody a cirkulačného potrubia teplej úžitkovej vody v areáli školy za viac ako 170 000 eur. Oprava odvodnenia balkóna a strechy v celkových nákladoch približne 6000 eur sa realizuje na Strednej priemyselnej škole strojníckej na Fajnorovom nábreží 5 v Bratislave. Súčasne sa vypracováva aj projektová dokumentácia a statický posudok k realizácii preskleného zádveria, ktorá poslúži k následnej realizácii vo vnútorných priestoroch chodby, vstupnej haly. Odhadovaná suma sa pohybuje okolo 3 500 eur. Vynovených sociálnych zariadení a výmeny rozvodov vody a kanalizácie na 1. až 6. poschodí za takmer 111 000 eur sa dočká bratislavská Stredná odborná škola kaderníctva a vizážistiky na Svätoplukovej 2.

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]