Aké budú Vianoce na televíznych obrazovkách? Ku klasike pribudne aj zopár noviniek

2587

Čo nás čaká na televíznych obrazovkách počas Vianoc tento rok? Na Markíze klasické, na JOJ zábavné a na Jednotke nebudú chýbať nové vianočné rozprávky.

Televízie Markíza a JOJ naladia divákov na vianočnú atmosféru už večer pred Štedrým dňom. Markíza ponúkne rodinné filmy a komédie ako Aj Santa má brata, v premiére novinku Snežná hliadka a aj rozprávku Pyšná princezná. Večer sa môžete tešiť na animovaný film Piadinôžka.

TV JOJ ponúkne klasiku prepletanú novinkami. Vo štvrtok to bude skutočný príbeh Hačikó: Príbeh psa, po ktorom bude nasledovať Princ a Večernica s Libuškou Šafránkovou a Františkom Filipovským. Večer deti poteší Grinch v animovanej verzii a následne romantika pre dospelých Prázdniny s Cameron Diaz a Kate Winslet v hlavných úlohách.

Štedrý večer: Popoluška, Sám doma 2 aj nové rozprávky

Na Markíze bude doobeda repríza Pyšnej princeznej či Piadinôžky, ale aj filmy, na ktoré všetci čakáme. Ráno na Markíze začne komédiou Postrach Dennis a Vianoce, pokračovať bude špeciálom Šmolkovia – Vianočná koleda. Počas dňa sa môžete tešiť na rozprávku Plavčík a Vratko a Dračiu nevestu. Nebude chýbať Perinbana a Markíza si pre divákov pripravila špeciál obľúbeného seriálu Oteckovia. O 19:15 odvysiela Mrázika a o 20:55 začne obľúbená česká komédia Pelíšky.

Ráno odvysiela TV JOJ nové filmové spracovanie príbehu o Snehulienke, kde uvidíte Juliu Roberts či Lily Collins. Po ňom bude nasledovať návrat do archívov československej kinematografie a podobe Císařův pekař – Pekařův císař. Nasledovať bude Sám doma, Doba ľadová 2, Doba ľadová: Mamutie VianoceĽadové kráľovstvo a Ľadové kráľovstvo: Vianoce s Olafom. Večer bude tradične patriť bude najvianočnejšiemu filmu Trom orieškom pre Popolušku, po ktorých bude nasledovať pokračovanie Sám doma 2: Stratený v New Yorku.

Štedrý deň na Jednotke vyplní v premiére o 19.00 vianočná rozprávku Ako si nezobrať princeznú. Po novej rozprávke odvysiela Jednotka Princeznú so zlatou hviezdou na čele, ktorú vystrieda slovenská klasika ako Rysavá jalovica a Vianočné oblátky. Štedrý deň tradične uzavrie Polnočná svätá omša.

Prvý sviatok vianočný

Prvý a aj druhý sviatok vianočný sa bude niesť v znamení repríz obľúbených filmov, no nájdu sa aj novinky. Prvý sviatok vianočný bude mať Markíza premiéru ruskej rozprávky Rozprávková cesta koníka Hrbáčika. JOJka má pripravenú českú zimnú komédiu Ženská na vrchole, reprízu Sám doma 2 a následne pokračovanie disneyovky Vládkyňa zla 2 s Angelinou Jolie. Večer je pre divákov pripravená Kúzelná opatrovateľka, ktorú vystrieda bláznivá komédia Matky rebelky: Šťastné a veselé.

Kompletný televízny program počas sviatkov nájdete TU.