Na Ocenenia BSK obyvatelia nominovali 40 osobností

1380
Slávnostný galavečer odovzdávania ocenení Bratislavského samosprávneho kraja 2018

Bratislavská župa opäť ocení významné osobnosti, ktoré sú prínosom pre kraj a spoločnosť. Budúci laureáti rozšíria rad ocenených, ktorých je v pomyselnej sieni slávy takmer 200. Do aktuálneho ročníka nominovali obyvatelia a organizácie kraja 40 zaujímavých mien z rôznych oblastí života.

„Bratislavský samosprávny kraj každoročne udeľuje ocenenia v kategóriách Výročná cena Samuela Zocha, Čestné občianstvo BSK, Pamätný list predsedu BSK a Historická osobnosť regiónu. V každej je množstvo zvučných i menej známych mien vedcov, umelcov, lekárov, pedagógov, športovcov či ľudí pôsobiacich v sociálnej oblasti. Som hrdý na to, že svojou prácou, zanietením, výsledkami úspešne reprezentujú náš kraj a prispievajú k jeho rozvoju a šíreniu dobrého mena,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Za rok 2021 bolo doručených 40 návrhov na Ocenenia BSK. V novembri zasadala Výberová komisia pre Ocenenia BSK a vybrala z nich 32 nominácií, z ktorých 31 odobrili župní poslanci na poslednom zasadnutí zastupiteľstva v tomto roku. Bratislavská župa tak udelí 22 Pamätných listov predsedu BSK, 9 Výročných cien Samuela Zocha a jednu Historickú osobnosť regiónu. K Eugenovi Suchoňovi, Vladimírovi Dzurillovi a Ladislavovi Dérerovi pribudne meno slovenskej opernej speváčky (sopranistky) svetového významu – Lucia Poppová.

Slávnostné vyhlásenie a odovzdávanie cien sa uskutoční v roku 2022 v závislosti od aktuálnej epidemiologickej situácie.