Ako bude vyzerať detské ihrisko na Medzilaboreckej v Ružinove?

3162

Vonku to vyzerá na prvé jarné dni. Teploty sú plusové a slnko svieti počas celého dňa. To je presne ten čas, kedy ideme do prírody alebo na detské ihriská. Mestská časť Ružinov predstavila návrh komplexnej obnovy detského ihriska Medzilaborecká, ktorú tento rok pripravuje. Minulý rok sa predstavitelia mestského úradu stretli s obyvateľmi z okolia, zozbierali sme ich návrhy a pripomienky.

Toto ihrisko vo vnútrobloku medzi ulicami Medzilaborecká, Trebišovská, Kapušianska a Sečovská mnohých Ružinovčanov roky trápilo a sťažovali sa na neporiadok, partičky puberťákov a na zastaralé hracie prvky. Plocha vyše 4000 m2 dala priestor vyšantiť.

Môžem vám pyšne povedať, že na tomto ihrisku plánujeme najväčší detský hrad v meste! A samozrejme so 4 vežami, ako ten náš Bratislavský hrad. Z hradu majú ísť dva tobogány a šmykľavka pre menšie deti, takže o zábavu bude postarané. Okrem toho samozrejme nemôže pre maličkých Ružinovčanov chýbať pieskovisko s tieniacou plachtou, strunové hojdačky či prevažovačky. Pre odvážnejšie deti budú k dispozícii rôzne sieťové atrakcie na chodenie, šplhanie, lozenie. A pre najstarších opäť populárny workout či profesionálne petangové ihrisko certifikované Slovenskou federáciou petangu.“ napísal na sociálnej sieti starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren.

„Opäť sme mysleli aj na hendikepovaných a na ihrisku budú mať svoju zónu s prvkami pre deti aj dospelých. Dokonca aj unikátny kolotoč či upravenú hojdačku.“ dodal.

Celý koncept ihriska je veľmi ekologický a plánuje sa so špeciálnymi zatrávňovacími rohožami a chodníkmi zo zámkovej dlažby. Samozrejmosťou na ihrisku rovnako ako na Sedmokráskovej, budú solárne lampy či koše na separovaný odpad.

Ružinovčania sa rozhodne majú načo tešiť.

Zdroj: Martin Chren-starosta Ružinova